Ze stínu podzemí

Otázky a odpovědi

26. února 2013 v 19:39 | frana-alrika
Všechny vás moc zdravím a doufám, že jste si užili prázdniny tolik jako já, nebo ještě víc (a kdo je ještě neměl, ať si je užije :) ). Mám tu pro vás další kapitolu Stínu podzemí, ale ještě před tím- Za prvé se chystá další kapitola do projektu, tentokrát od mé kamarádky Betty, takže se připravte na spoustu zelenovlasých Hašlerů, pádů a mluvících mečů! A za druhé mě poslední dobou chytlo kreslení, takže pokud nemáte nic proti, budou teď o něco častěji (než mi přerostou přes hlavu). Tak, to byly dva závažné body a teď tedy ke kapitole- tuto jsem věnovala Cvočce, protože jako jediná (nebo jediná o kom vím) přečetla minulou část a zanechala u ní krásný komentář (moc ti za něj děkuji :)) Myslím, že tímto dílem trochu zkamu, chtěla jsem Roshela nechat ještě chvíli tajemného, ale nešlo to jinak. Řekněme, že minulá kapitola se vyvinula jinak, lépe, než původně měla, ale teď už prostě musím to největší tajemství o něm odhalit (a ani to není nic extra). Jinak tato kapitola je trochu krátká a zkrátila jsem jim dobu cestování, protože jsem nápady vyždímala na spoustě jiných věcí a ač bych ráda, nic nového zatím nevymyslím. Opravdu si myslím, že tato kapitola není nic moc, ale počkejte si na další, ta už bude mnohem akčnější :D

Špatný, špatný den

25. ledna 2013 v 20:43 | frana-alrika
Dámy a pánové,
konečně jsem se dostala na napsání již šesté (s úvodem sedmé) kapitoly a musím se vám přiznat, že už teď to je nejvíce, co jsem kdy napsala. I když to není moc, dříve jsem končila u třetí stránky a tak si velmi vážím, že nadále pokračuji. Nevím, jak vnímáte moji povídku vy, ale jí si svoje postavy zamilovala a nehodlám je jen tak odložit Usmívající se. Tak tedy pěkné čtení a krásný zbytek dne.

Vlkava

1. ledna 2013 v 0:01 | frana-alrika
Tak, po dlouhé době jsem zpět a mám pro vás další kapitolu. Taky vám přeji krásný zbytek prázdnin a doufám, že jste dostali spoustu krásných dárků :). Tak zpět ke kapitole. Je o něco delší, ale zase v mé pidi-velikosti, ale má to nějaký děj (alespoň nějaká dobrá zpráva) a další díl už je na cestě. Tak pěkné čtení a pěkný Nový rok.

Cesta začíná

20. listopadu 2012 v 21:12 | frana-alrika
A čtvrtý díl je na světě! Dnes jsem nějak moc aktivní, tak přidávám, dokud to nevyprší :) Tenhle díl je dost krátký, protože jsem nevěděla, kde ho ukončit, tak jsem ho udělala radši krátký, než mega dlouhý. Tak, ale teď už konec keců a krásné čtení. :D

Ve světle dne

6. listopadu 2012 v 17:59 | frana-alrika

Moc se omlouvám, že jsem na blog tak dlouho kašlala, ale neměla jsem čas nebo náladu a pak jsem měla počítač zakázaný... Prostě a jednoduše na blog nedošlo. Ale teď k další věci. A tou nemůže být nic jiného, než další, třetí část "Ze stínu podzemí" já osobně si myslím, že se mi tahle kapitola celkem povedla a že se celkem vyplatilo na ní čekat. :) Jo a ještě něco. Pod článek jsem vám dala anketu "Která postava se vám líbí nejvícm, ale je tam jedno jméno navíc. To proto, že posléze přibude ještě jedna postava a anketa poprvním odhlasování nejde měnit (moudří vědí). Tak si toho třetího jména zatím nevšímejte. :)

Setkání

16. října 2012 v 21:23 | frana-alrika
Hurá! Dávám vám sem 2.díl a doufám, že se vám bude líbit. Sama jsem zjistila, že se to naprosto nepodobá "Eleonoře" jak si ráda zkracuji Vzpouru chrličů. Divím se, že se mi to povedlo dopsat dnes, když jsem měla oslavu narozenin. Zítra se pokusím sem dát fotku dortu, tak se máte (vy, co jste ho ještě neviděli) na co těšit. Ale teď už méně žvástů, více čtení :-) . A prosím, pište zase komentáře, protože si nejsem naprosto jistá, co si o tom myslíte.

Kamenné město

27. září 2012 v 19:54 | frana-alrika
Takže, dávám sem první díl. Nevím, jak se vám bude jevit hlavní hrdinka, ale v druhém díle se její povaha doopravdy ukáže a myslím, že se budete divit. Díly jsou zase velmi krátké, původně jsem se rozhodla, že je budu dělat delší, ale takhle vás můžu více napínat. A že si v tom libuju. :-) No, každopádně se snažím udělat tuhle povídku hodně napínavou a tajemnou, ale nevím, jak se mi to bude dařit. Tak prosím, držte mi palce a pište komentáře, hlavně, co si myslíte o novém názvu. :-D

Úvodní díl

22. září 2012 v 21:14 | frana-alrika
Tak na začátek jen takovou kratičkou kapitolu, nebojte, příště budou delší.

O temných elfech

"Bylo to už dávno, ale pro elfy to znamenalo hodně. Všechno začalo spory o kousek půdy. Půdy neúrodné a zanedbávané. Oba národy tvrdili že patří jim, oba byly moc tvrdohlavé než aby ustoupili. Ale spory nebyly jen o území. Zloba byla zakořeněná někde hluboko v srdcích lidí i elfů. Doteď nikdo neví co jí vyvolalo. No, každopádně, došlo to až tak daleko, že nám lidé vyhlásili válku. Měli několika násobnou převahu a tak bylo zjevné, že prohrajeme. Když padl poslední voják z našich řad, lidé začali útočit na vesnice, vypalovat a bořit domy, zabíjet elfy. Museli jsme utéct. Elfové hledali záchranu v lodích, které nás měli odvézt do zemí za mořem, ale když odplula poslední loď, ti, co zbyli nemohli čekat, že se pro ně vrátí. A tak se rozhodli se ukrýt tady, v jeskyních pod Hadím tesákem. Znamenalo to pro ně opustit vše co měli rádi, co pro ně bylo domovem- lesy, kde stromy šeptaly ve větru, řeky, zurčící vři jejich cestě k oceánu i louky plné voňavého kvítí. Nejdřív chtěly počkat jen dokud lidé nepřestanou drancovat a ničit, ale pak se rozhodli zůstat v jeskyni. Naši předci nám tady vybudovaly obrovské kamenné město a mi už se nemusíme bát toho, že by nás někdo objevil. Jsme tady dobře ukrytí, ale nikdo neví, jak by dopadlo, kdybychom se zase obvili na povrchu, jakou reakci by to vyvolalo v lidech. Už chápeš, pro nechci, aby jsi si chodila hrát ven?" Zeptala se a pohladila svou maličkou dcerku po vlasech.
"Mhm," zamumlala si jen.
"Tak a teď už spi," řekla opouštějící pokoj.
"A mami, změní se to někdy? Budeme zase někdy bydlet mimo podzemí?"
"To já nevím, ale možná že jednoho dne, někdo statečný a silný, někdo, jako ty, se na povrch odváží a sjedná konečně s lidmi mír. Dobrou noc, beruško."

Na začátek

16. září 2012 v 20:39 | frana-alrika
Rozhodla jsem se začít psát ještě druhou povídku, ale nevím, jak ji pojmenovat. Kdyby kohokoli napadla později při čtení kdejaká blbost, napište mi ji, třeba z toho vznikne název. :-) Úvodní kapitolu plánuji vydat tak v sobotu, tak si ale budete muset počkat. A těšit se můžete i na další nový obsah. :-)
 
 

Reklama