Červen 2016

Nerd girl

6. června 2016 v 16:06 | Frána
Poslední dobou mi nejde psát. Je to děs a hrůza a hrůza a děs, ale po dopsání poslední povídky mi prostě nejde napsat pořádná věta. Tak jsem se toho rozhodla využít jinak a čtu asi nejvíc ve svém životě. Dobře, pořád to není nějak vysoké číslo, ale tu knihu na měsíc, co jsem chtěla přečíst, jsem změnila průměrně na dvě. Vždyť je teprv květen a já už čtu devátý titul.
Stihla jsem přečíst hodně fantastiky. Urban fantasy Sbírka stností a O snovačce a přemyslovi, hrdinské fantasy Stezky krve, historické fantasy Dobrodruh a Dobrodruh II (třetí díl čeká u mě na poličce a čtvrtý díl se píše. Už vím, za co budu utrácet na podzim) i nezařaditelnou dětskou knihu spadající také pod tento žánr - Měsíc Gomrathu. Za zmínku stojí, že všechny tyto tituly až na poslední jmenovaný jsou od českých autorů. A všechny jsou opravdu setsakramentsky dobré! Nepodceňujte českou fantastiku, naučte se vybírat si správné tituly ;-) (A aby to vycházelo dopočtu, přiznám, že ta poslední kniha byla povinná četba - The Catcher in the Rye)
Teď momentálně čtu Proměny od Ovidia a jsem spokojená jako blecha v kožichu. Antické báje, to je holt moje. A potom s trochou štěstí nějaké pražské pověsti a vysoká literatura. Už víc jak rok se těším na Věc Makropulos, myslím, že konečně přichází správný čas. A taky jsem si chtěla vždycky přečíst Shakespeara a Ilias a Odysseu a Poea a něco od jezerních básníků a třeba i Na větrné hůrce, nějaké dílo od romantického ruského autora... No, mám co dělat. A pokud se kdy v životě prokoušu tímhle seznamem, budu vskutku vzdělaný člověk!

Proč se ale článek jmenuje, jak se jmenuje? Rozhodla jsem se, že začnu utrácet za komiksy, nějak mě to chytlo. A ty X-meny jsem si chtěla přečíst vždycky, co vám budu povídat. Je to běh na dlouhou trať. Komiksy jsou šeredně drahá záležitost a zrovna takovéhle profláklé mají už nepřeberné množství titulů (a některé už nejdou sehnat :-( ). Sama ještě nevím, kde přesně mám začít, ale začnu. Přísahám, že ano, a pak budu chudá jako kostelní myš, ale nebude mi to vůbec vadit.
Protože budu Nerd girl. No řekněte sami, není to sem každé malé holčičky? Nic jiného ke spokojenosti momentálně v životě nepotřebuju.

Frána