NoWriMo

1. prosince 2015 v 22:07 | Frána |  Projekty
Tak jsem zase zmeškala NaNoWriMo. Pro ty, kteří nevědí, je to zkratka National Novel Writing Month. Banda lidí se prostě na začátku listopadu sebere a snaží se za těch třicet dní sesmolit knihu. Nemusí být dobrá, stačí pokořit hranici těch magických padesát tisíc slov. Pak se člověk může pustit do korektur a úprav, anebo si prostě jen oddechnout, říct si, že je dobrý a dílo rytuálně spálit.
Ten nápad se mi vždycky líbil, chtěla jsem se zapojit už minulý rok, ale dozvěděla jsem se o tom příliš pozdě. A letos jsem na to zapomněla a promeškala to zase. Zapojovat se v půlce nemělo smysl, protože mi bylo jasné, že to lidé nestíhají i tak, natož aby si zkracovali časový limit. Ale jsem bytůstka tvrdohlavá a řekla jsem si, že to chci zkusit taky, i kdybych si to měla uspořádat sama. Výzva přijata.
A tak si píšu své vlastní NoWriMo (protože to vlastně není moc national, že). A o měsíc posunutě, aby toho nebylo málo. Na druhou stranu si myslím, že bych to mohla zvládnout, když je ten prosinec a budou prázniny. Snad se rodina u stromečku nebude moc zlobit, že furt něco ťukám do notebooku...
Jako téma to nakonec opět vyhrál svět, ve kterém se odehrává např. má povídka Masky, kterou zde najdete rozporcovanou na dvě části. Ovšem není moc dobrá a navíc za tu dobu, která uplynula ode dne, kdy jsem povídku dopsala, se svět stihl rozrůst. Teď má tak trojnásobnou velikost. Minimálně. A ten příběh v hlavě nosím už dlouho, tak bych ho snad mohla konečně dostat na papír. Je to velká příležitost udělat z toho román a pak bestseller, za chvíli budu v knihkupectví a vy si budete moct říct "Páni, její blog jsem četla" :D No, jako vtip dobré.
Tak jsem tedy začala. Za dnešek jsem napsala krásných 1658 slov a jenom doufám, že to nevzdám a nepadne tomu za obět veškerý můj osobní život.
Držte mi palce,
Frána

EDIT: Mám rovných 15 000. Upřímně nestíhám a vlastně si říkám, že snažit se stíhat moc nemá smysl. Napíšu každý den tisíc slov, na tom končím, víc nezvládám. Kde jsem nabrala ty dva tisíce, které mi tam přebývají, to opravdu netuším. Tak či tak, stále jsem přesvědčená, že to je skvělá věc a tak trochu doufám, že o prázdninách se přece jen hecnu a napíšu toho víc. I kdyby to mělo být míň jak padesát tisíc slov. Možná to jen doopravdy moc a přecenila jsem síly. Pfff, alespoň že mám víc než kamarádka, která si řekla, že mě dožene :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gru Gru | E-mail | Web | 4. prosince 2015 v 13:08 | Reagovat

Nikdy jsem o tom neslyšela, ale to je možná proto, že už se v psacím světě nějaký ten pátek nepohybuji. Každopádně myslím, že je to skvělý nápad. Taková příjemná, vzdělávací čelenč. I když výsledek možná nebude nic světoborného (ale v Tvém případě bude), jde o to množství a o ten pocit a hlavně practice, practice, practise.
Hodně štěstí a těšíme se na Tvé jakékoli výtvory.

2 Ilía Ilía | E-mail | Web | 16. ledna 2016 v 0:14 | Reagovat

Jo, taky jsem to propásla. Tedy, resp. nepropásla, ale listopad se nesl ve znamení písemek a zkoušek všeho druhu, tak jsem se na to vykašlala a řekla si, že na to vletím příští rok. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama