Ohlédnutí se a nové vyhlídky

1. ledna 2015 v 18:28 | frana-alrika |  Z hlubin mé mysli
Tohle dělám poprvé. Tenhle blog právě zažívá třetí Nový rok, ale poprvé se ohlížím nazpět, místo abych hleděla jen vpřed. Možná to bude tím, že tenhle rok byl plný drobných změn. Zároveň si i do roku 2015 dělám větší vyhlídky. Chtěla bych víc číst i psát, podívat se do zahraničí (i když jen se školou nebo s rodiči), vytáhnout známky (dobře, z tohohle bodu nejspíš slevím hned jakmile začne škola :D). Tenhle rok bude skvělej, věřím tomu.

2014

Četla jsem tak málo, že jsem vlastně nečetla. Není to přehánění, vážně si teď vzpomenu na asi jednu knihu, kterou jsem za tenhle rok přečetla celou. Je to i mou špatnou pamětí a vnímáním času, ale něco na tom bude. Já nebyla schopná jedinou knihu dočíst! Našla jsem jim vždy asi pět a ani jednu nedočetla. Ach jo...

Oproti tomu se mi docela dařilo psát. Už jsem pochopila, že můžu v jeden den buď jenom číst nebo jenom psát, ale obojí v jednom dni nezvládám. prostě to nejde, na to moje hlava nemá kapacitu.
Největší úspěch? Asi čtení v na akci knižní hokynářství. Byla to maličká akcička, prošlo tam jen málo lidí, ale nás poslouchat chtěli. K těm (asi) dvaceti židlím jsme potom museli přidávat další.
Ta povídka, kterou jsem tam měla, také nebyla nic moc. Ale stejně to pro mě byla úžasná zkušenost. Důkaz, že co píšu, by mohl číst i někdo jiný než dva, tři lidi tady na blogu.
Potom jsme se třídou psali školní sborník povídek. Tam mám povídku, kterou tady najdete pod jménem Masky. Ani to není nijak velký úspěch, ale stejně jsem ráda. Je to takové milé.
A nakonec - poslala jsem (vlastně to posílala má učitelka na tvůrčí psaní, ale to není důležité) povídku Slunečnice k pánovi, který skládá sborník postapokalyptických povídek. Chápete to? Měla bych povídku v opravdovém sborníku! Modlím se, aby to vyšlo...

2015

Nejdříve čtení. Chtěla bych napravit, co jsem minulý rok nestihla. A že toho nebude málo. Stejně si ale nevěřím. Po internetu pobíhá Kniží výzva, tak jsem se rozhodla ji přijmout, ale jen s chabým počátečním číslem dvaceti knih. Pokud to budu mít přečteno, nebo pokud uznám za vhodné, číslo zvětším. Hodím sem ještě článek, kam budu psát názvy přečtených knih. Jen tak, kdyby to někoho zajímalo...

Všechna má předsevzetí vždy dopadla špatně, ale dávám tomu další pokus. Chtěla bych napsat povídku Trní (která by putovala do sborníku našeho tvůrčího psaní) a přepsat/sepsat pár starších nápadů (konkrétně to vypadá na roztomile znepokojivou městskou fantasy, jedno sci-fi a steampunkovou detektivku). Také převést pár kratších povídek do elektrické formy, protože mě začíná štvát, jak sem pořád píšu, že píšu, místo abyste měli možnost vidět nějaké výsledky.

Tak, to je vše k těmto rokům. Doufám, že jste přežili ten předchozí a ten letošní bude plný úspěchů a zdarů :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ilía Ilía | E-mail | Web | 4. ledna 2015 v 16:48 | Reagovat

Držím ti palce a doufám, že zvládneš všechna svá předsevzetí. :)
A nyní si jdu konečně přečíst tu povídku na mailu :D
Jo, a gratuluju k tomu sborníku. To je bomba!!!

2 Brambora Brambora | 5. ledna 2015 v 22:41 | Reagovat

Tenhle rok bude legen- Počkej si... -dární!!! Osobně se o to postarám! Lyžák, Nerdgruppe, příprava na kempy a potom kempy samotné, zatím teoretický pobyt u vás na chatě, Postavy... A pojedeš do toho Řecka, ne? :) Věřím, že na tenhle rok nezapomeneme. ;)

3 Gru Gru | E-mail | Web | 19. ledna 2015 v 9:11 | Reagovat

Měla jsi zajisté krásný rok a přeji Ti, aby takový byl i ten nový. Tvé literární úspěchy jsou úžasné - od těch menších i po ten opravdový sborník, jestli to vyjde musíš sdělit, jak se to jmenuje. A co se týká toho školního, ještě si o něm s Tebou promluvím ;D.
P.S. Překlepůpm se člověk neubrání, dobře to znám a člověk to chce mít rychle za sebou, takže to po sobě pak nečte. Ale napsat vÍzva to je fakt něco, vím, že jsi na i/y odborník, ale přeci jenom :)
P.P.S. DNeska nás do školy po lyžáku přišlo 12 většinou nic neděláme...

Přeji Tobě a všem kol Tebe vše nejlepší a naplnění všech Tvých předsevzetí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama