Duben 2014

Já, pisálek - Kniha vs. povídka

28. dubna 2014 v 19:57 | frana-alrika |  Projekty

3) Kniha vs. povídka


téměř všichni svým (a někdy i nejenom těm) prvním literárním pokusům říkají "moje kniha" máš/měl(a) jsi to taky tak?
Ne. Já nikdy. Upřímně netuším, jak jsem svým příběhům říkala, když jsem začínala, ale kniha to nebyla nikdy. Dokonce i ty delší projekty jako například Dračí dech, který má momentálně přes třicet A5 a to jsem se ani nedostala k tomu hlavnímu, je stále nazýván povídkou. Pro mne je kniha hmotná, je to příběh krásně založený v deskách a potom v knihovně. Je to možná hlopé, ale i kdybych se rozhodla příběh vydat, pořád to bude jen příběh, dokud bych ho neměla pěkně vytisknutý. Možná také ne, já nevím, tak daleko se snad nikdy nedostanu, abych to mohla zjišťovat, ale teď to vidím takhle. Pro mne je má tvorba prostě povídková, ne knižní :)

Half-minute horrors - 12) Figurína

24. dubna 2014 v 8:38 | frana-alrika |  Projekty
Zdravím,
na radu Ilíy jsem se zapojila do projektu Project about half-minute horrors. Sice jsem pořádné horrory nikdy nepsala, ale poslední dobou k tajemnu dost sklouzávám, tak snad to bude alespoň trochu strašidelné. Jak můžete vidět u nadpisu, nedělám projekt postupně, ale přeskakuji, jak jen to jde. Je to tím, že Můza prostě vymýšlí, jak ji napadne a ne podle nějakého pořadí :D Také jsem si sama témata dost upravila, snad to nebude vadit. A délka je vážně kratičká. No, tak pěkné čtení :DJá, pisálek - Moje první příběhy

21. dubna 2014 v 18:48 | frana-alrika |  Projekty

2) Moje první příběhy


Jak se jmenoval tvůj první sepsaný příběh?
Tedy jsem ještě názvy neřešila, důležité pro mne bylo to napsat. I když jsem to nakonec většinou stejně nedopsala :D Říkala jsem tomu prostě Archara, podle města, ve kterém se to odehrávalo. Má první pojmenovaná povídka nesla jméno "Za svou čest a přátelství", nebo něco podobně dramatického (vlastně si nejsem jistá, jestli byla první, ale rozhodně je jedna z mála, jejíž jméno si pamatuji a je nejstarší z nich, takže tak).