Prosinec 2013

Vánoční

19. prosince 2013 v 20:43 | frana-alrika |  Jednorázové povídky
Tak jsem se tedy také rozhodla zapojit do soutěže. Tu minulou jsem si nechala ujít z nedostatku inspirace, tak snad si to teď vynahradím. Jinak - normálně jsem hrozně soutěživý člověk a jsem zklamaná, jakmile se neumístím, ale teď si vlastně ani moc nedělám naděje. Vzniklo to prostě jen tak ze záchvěvu fantazie :) Podle mne je to trochu smutné, ale záleží na tom, jak si to domyslíte. Tak snad vám to nezkazí vánoční náladu :)

Vánoční

Závějemi se brodila holčička. Byla celá prochladlá, mráz jí zalézal až do morku kostí a ani ta hromada vrstev oblečení, kterou měla na sobě, ho nemohla zastavit. Černé copánky vykukující zpod čepice jí strhával vítr, který kolem ní skučel a naříkal, jako by i on oplakával její nezvěstnou sestru.
Její sestra, poslední člověk, kterého měla, zmizela před několika dny. Všichni už jí oplakali, protože nebyla šance, že by v téhle chumelenici přežila. Ale dívence se to nikdo neopovážil říci do očí. Právě proto teď bloudila tím nečasem a hledala jí.

Půlnoční cirkus

2. prosince 2013 v 19:18 | frana-alrika |  Jednorázové povídky
Takže, abych vás nezanedbávala moc, přináším vám kratičkou povídku, napsanou na kroužku tvůrčího psaní, kam chodím. A k tomu pozvánku pro Pražáky, popřípadě ty, kteří by si sem chtěli udělat výlet. Akce se jmenuje Půlnoční cirkus. Uvažovala jsem dokonce, že bych se přidala k "účinkujícím", ale nakonec nejspíš nebudu mít čas ani se tam podívat. Sem to dávám proto, že chci své přátele podpořit a doufám, že někoho dostatečně navnadím, aby přišel :)
Co mi bylo zděleno, bude zde první, denní část, kdy budou "atrakce" jako čtení z ruky, dům hrůzy, snad by se tam měli dělat palačinky? A potom večerní část, kdy budou představení. Od klounů přes kouzelníka po plivání ohně (snad to říkám dobře, nejsem seznámená s programem, v podstatě hodám podle toho, co jsem viděla z předchozích ročníků, ale rozhodně to budou věci v tomto stylu). Vážně si myslím, že to bude stát za navštívení :)