Květen 2013

Kdo vymyslí větší nesmysl?

19. května 2013 v 20:24 | frana-alrika |  Z hlubin mé mysli
Zdravím vás, věrné i nové čtenáře!
Tento výkend se hrozně nudím a napadla mě taková soutěž, nesoutěž. Nemá to pravidla, nejsou žádné ceny a vlastně nebude ani žádný výherce, ale myslím, že by to mohla být celkem sranda! Prostě a jednoduše, půjde o to, kdo vymyslí větší nesmysl. Co z toho budete mít? Doufám, že veselou náladu a bude legrace, číst si výmysly ostatních! Vaše nesmysly prosím pište do komentářů :)
Vaše (hrozně se nudící) Frána

Kaše aneb na co si jen teď vzpomenu

16. května 2013 v 21:55 | frana-alrika |  Z hlubin mé mysli
Takže se vám znovu hlásím. Omlouvám se za menší pauzu, ale nevěděla jsem, o čem napsat článek. Upřímně? Ani teď to nevím. Ale snad se něco spatlá. Přemýšlela jsem. Dlouho. A došla jsem k závěru, že mé povídky asi zůstanou na mrtvém bodě.
Vzpoura chrličů - nedostatek představivosti, chybí mi myšlenka hlavního děje a ten je celkem důležitý.
Stín podzemí - No, psala jsem to proto, aby to lidi četli. A potom jsem to přestala zveřejňovat. Najednou mi došla radost a chuť v tom pokračovat a teď se do toho nemůžu dostat - jakmile píši, vše je najednou jiné, než jaké mělo být. Vil zní jako nějaký hlupák, Marika je tichá a moc se neprojevuje, spíš je tak táhnutá za Vilem, Roshel... to nechtějte vědět a děj by mohl být taky lepší. Prostě a jednoduše to pokračování se nemá k světu.
A třetí, nikdy nikde nezveřejněná povídka, se kterou teď začínám? Zatím bych jí chtěla nechat jen v okruhu rodiny + nejlepší kamarádky, protože se bojím, že by dopadla jako stín podzemí - psala bych jen dokud by to někdo četl. Ale nebojte, jednou to tu snad nnajdete :)

J. R. R. Tolkien - Poslední loď

6. května 2013 v 21:13 | frana-alrika |  básničky
Milí lidičkové,
cítím se potěšena. Když se podívám, co mi přibylo komentářů u článků, doopravdy mě to hřeje u srdce a všem vám moc děkuji :) Na přání Elis a Ilíi, které mi slíbily, že by si další kapitoly Stínu podzemí, píšu osmou kapitolu, ale... já nevím, připadá mi, že z chudáka Vila dělám hrozného hlupáka! A to mě štve, tak to nemá být! No, to je jedno. Dnes jsem neodolala a dávám vám sem báseň, ale ne mou - Tolkienovu. Jedná se o báseň Poslední loď a já ji mám hrozně ráda.

Pán, který byl nakreslen

1. května 2013 v 14:40 | frana-alrika |  Obrázky
Zdravím,
doufám, že si všichni užíváte státní svátek minimálně tak, jako já :). Mám tu hned pár novinek a obrázky a hctěla bych vás poprosit, aby (i když je to dlouhý článek) jste si ho přečetli až do konce. Za prvé jsem uvažovala, že bych sem opět začala dávat Stín podzemí, ale to jen pokud by alespoň tři lidi slíbili, že si to dříve či později přečtou, protože to sem nechci dávat jenom tak, pro srandu králíkům. Rozhodla jsem tak, protože bych chtěla mít na blogu alespoň jednu dokončenou povídku, když už to nebude Vzpoura chrličů, dopíši Stín podzemí. Sice jsem zatím nikdy nic nedopsala, ale tímhle jsem si jistá, protože se bohužel pomalu ale jistě blížíme do konce. No, ale nechte se překvapit :) Za druhé jsem vám chtěla ještě zdělit, že kdyby tu byl někdo, kdo by se chtěl připojit k psaní Temného dobra aneb povídky, kterou píše zatím pouze sedm lidí, může se stále přihlásit komentářem, ale byla bych ráda, kdyby to bylo dříve, než se zde objeví sedmá kapitola, protože poté už začne "druhé kolo". Dále vám chci poděkovat za milé komentáře, které tu rostou jako houby po dešti. A jako poslední dnešní bod jsou v celém článku ty slíbené obrázky :)