Únor 2013

Otázky a odpovědi

26. února 2013 v 19:39 | frana-alrika |  Ze stínu podzemí
Všechny vás moc zdravím a doufám, že jste si užili prázdniny tolik jako já, nebo ještě víc (a kdo je ještě neměl, ať si je užije :) ). Mám tu pro vás další kapitolu Stínu podzemí, ale ještě před tím- Za prvé se chystá další kapitola do projektu, tentokrát od mé kamarádky Betty, takže se připravte na spoustu zelenovlasých Hašlerů, pádů a mluvících mečů! A za druhé mě poslední dobou chytlo kreslení, takže pokud nemáte nic proti, budou teď o něco častěji (než mi přerostou přes hlavu). Tak, to byly dva závažné body a teď tedy ke kapitole- tuto jsem věnovala Cvočce, protože jako jediná (nebo jediná o kom vím) přečetla minulou část a zanechala u ní krásný komentář (moc ti za něj děkuji :)) Myslím, že tímto dílem trochu zkamu, chtěla jsem Roshela nechat ještě chvíli tajemného, ale nešlo to jinak. Řekněme, že minulá kapitola se vyvinula jinak, lépe, než původně měla, ale teď už prostě musím to největší tajemství o něm odhalit (a ani to není nic extra). Jinak tato kapitola je trochu krátká a zkrátila jsem jim dobu cestování, protože jsem nápady vyždímala na spoustě jiných věcí a ač bych ráda, nic nového zatím nevymyslím. Opravdu si myslím, že tato kapitola není nic moc, ale počkejte si na další, ta už bude mnohem akčnější :D

Naima- mimozemšťan

16. února 2013 v 16:27 | frana-alrika
Ahojda,
tentokrát tu mám pro vás (nečekaně) další obrázek, tentokrát s mimozemšťankou, která vznikla o prázdninách, když jsem se příšerně nudila. Omlouvám se, že je na takovém ošklivém papíře, ale překreslovat něco takového by byla sebevražda! Původně to měl být normální člověk, ale chybička se vloudila a protože to bylo kreslené propiskou, nezbývalo mi nic, než ji zamaskovat. A taky jí chybí jedna ruka (nebo jedna přebívá?), ale to protože jsem byla moc líná a nechtěla jsem si to zkazit :D Tak tedy, tady je:

Óda na záchod

12. února 2013 v 16:08 | frana-alrika |  básničky
Ahojte!
A je tu třetí báseň, která vznikla původně do školy. Tahle už není tak vážná, je spíš pro pobavení a tak dvojnásob doufám, že se vám bude líbit :) . Jak jste si mohli přečíst, je to opěvování záchodu, byl to můj první nápad, ale protože mi naprosto nešel zrealizovat, vykašlala jsem se na něj a vrátila se k němu až o něco později, když mi vnukla nápad Elis. Tak, pokud se to dá říci, pěkné čtení.
frana-alrika

Fénix z mandaly

9. února 2013 v 19:08 | frana-alrika |  Obrázky
Ahoj,
mám pro vás další obrázek. Tentokrát to měl být fénix, ale myslím, že to vypadá jen jako nějaký ptáček. Chtěla jsem ho vybarvit, ani netušíte jak, ale řekněme, že výsledek nebyl nejlepší, tak jsem fénixe překreslila na nový papír a nechala ho černobílého. Je kreslený do kruhu a proto i ten název- mandala je v podstatě kruh do kterého jsou (ať už pravidelně či nepravidelně) kreslené různé vzory a obrázku atd. Mám pro vás potom ještě jeden takový obrázek, ale řekněme, že ho musím nejdříve najít a naskenovat... tak si užijte alespoň fénixka :)
frana-alrika

Zima v městě duchů

6. února 2013 v 19:39 | frana-alrika |  básničky
Ahojda,
víte, jak jsem sem naposledy dávala tu báseň Rodokmen a říkala, že to je do školy? Tak pokud si vzpomínáte, říkala jsem, že mě nějak to "opěvování" začalo bavit a tak jsem napsala hne další dvě básničky. Jedna je taková vážná a ta druhá spíš pro zábavu, ale o té až někdy jindy. Já na to pojmenovávání nějak nejsem a jen jako prozatimní název jsem zvolila "Zima v městě duchů". No, myslím, že brzy poznáte proč :D . Ale ještě před tím zase varování- nejsem moc dobrá básnížka, spíš bych se v tomto směru přirovnávala k netalentovanému hovadu, co si občas myslí, že něco vymyslelo. No, tak pěkné čtení, pokud se to tak dá říci.

Rodokmen

3. února 2013 v 21:35 | frana-alrika |  básničky
Pěkný den.
Na hudebku ve škole jsme měli velmi těžký úkol. Měli jsme vymyslet píseň a opívat (pět o) nějaké libovolné věci. A pak jsem jednoho dne koukala na jeden dokument o rodokmenech a dostala jsem nápad. Naštěstí jsme nemuseli píseň zpívat, stačilo zarecitovat a tak to zůstalo básní. Nakonec jsem vytvořila tři až čtyři, ale to je teď nepodstatné. A taky vás předem upozorňuji, že nemám básnické střevo, je to moje úplně první básnička a rýmy stojí za prd. Tak pokud něco máte proti nevydařeným básničkám s volným veršem, radši si to nečtěte :D