HU ztracené příběhy I.

28. září 2012 v 20:52 | frana-alrika
Mám tady pro vás první díl takové mojí recenze na HU- ztracené příběhy (11.kniha). Dnes to bude o povídkách Smrt hrdiny, Dýka a kalamář a Svatební tanec. Pro ty, kteří si tuto knihu chystají teprve přečíst a chtějí se nechat překvapit, bych doporučovala si tento článek nečíst, ale i když si ho přečtete, určitě vás kniha ještě překvapí. Zbytek v celém článku.


Smrt hrdiny
V téhle povídce vypráví Halt Willovi pravdu o jeho rodičích. Nejdřív jsem byla natěšená a napjatá, co nového se dozvím, ale když jsem jí dočetla byla jsem víc než jen zklamaná. Čekala jsem, že Will bude třeba syn Halta,nebo tak něco,ale ve skutečnosti je v těch osmi kapitolách rozepsané to, co je v první knize napsané na pár řádcích, až na to, že Willova matka nezemřela při porodu, ale byla zavražděna.

Kalamář a dýka
Tuto povídku napsal Flanagan, protože mu spousty lidí psali dopisy ve kterých chtěli vědět, co dělal Gilan, když byl Halt s Horácem v Galice. Gilan dostal od Crowleye úkol, zjistit, kam uprchl Morgarathův spojenec Foldar. Ale v celém Araluenu se vyrojila spousta falešných Foldarů. Ale jestli chcete vědět jak todopadlo, budete si muset přečíst knihu.
;-)
Svatební tanec
Tahle se mi líbí ze všech tří nejvíce a proto vám vypíšu celý děj. Chystá se svadba Horáce a Kasandry, ale všchno skomplikuje smrt majordómova svěřence Robarda. Všichni si myslejí, že to byla sebevražda a nedělají si s tím hlavu, ale Willovi to pořád nedá spát. V Robardově pokoji objeví útržek se dvěma jmény a začně pátrat. Zjistí že to jsou údajně Toskanští kupci vlny, kteří nenakupují vlnu a v pokoji, ve kterém před dvěmi dny bydleli, našel stopy po včelím vosku, kterým se vvoskují tětivy luků a kuší. Nikdo ale nevěří jeho podezření, že by to mohli být gennovesanští vrazi. Mezitím se na Redmot sjíždějí všichni vážení hosti, lidé z předchozích dílů- oberjarl Erak, skandijec Gundar Bijec se svou posádkou, císař Nihondžinu Šigeru i vysoký arid Seletin. Svatba proběhla v pořádku, ale po té, co v sále dočetl Will proslov, všimnul si nahoře úzkého ochozu, který obkružoval místnost. Rychle spolu s Nilem Tahačem vyběhl po schodech nahoru a uviděl gennovesanské vrahy mířící na krále s Kasandrou začínající svatební tanec. Nakonec je s Gundarem přemohli, ale Will ZASE zmeškal tanec s Aliss. Nemůžu si pomoci, ale tady máte kouset přímo z knihy:
"Tohle byla už druhá svatba, na které nám nevyšel náš tanec," řekla Aliss. "Na Haltově svatbě jsi musel nahonem odjet a na téhle ses nestihl včas vrátit." Odmlčela se, aby její slova plně pochopil, a pak dodala:
"Na naší svatbě bys u toho tance už vážně měl být."
Snad jsem vás tímto článkem moc neotravovala. Pěkný den!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ana Ana | E-mail | Web | 1. října 2012 v 18:37 | Reagovat

hmmm asi bych si to měla přečíst...
Ta ukázka je fakt dokonalá, ráda bych četla o Willově svatbě...:)
Doufám, že časem představíš i ostatní příběhy, mně ty názvy nic neřeknou...

2 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 2. října 2012 v 20:53 | Reagovat

Nečtela jsem, ale chtěla bych!!! Takže tenhle článek jsem RADŠI nečetla... Nechci si nic předem odhalit... :-)  :-)  :-) Sorry...

3 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 3. října 2012 v 19:10 | Reagovat

Sandie... Ech... Já omilem napsala Sandie místo Jackie... Pšíu ještě jednu, zatím nezveřejňovanou povídku a tam se holka jménem Sandie vyskytuje... Tak proto Sandie...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama