Září 2012

HU ztracené příběhy I.

28. září 2012 v 20:52 | frana-alrika
Mám tady pro vás první díl takové mojí recenze na HU- ztracené příběhy (11.kniha). Dnes to bude o povídkách Smrt hrdiny, Dýka a kalamář a Svatební tanec. Pro ty, kteří si tuto knihu chystají teprve přečíst a chtějí se nechat překvapit, bych doporučovala si tento článek nečíst, ale i když si ho přečtete, určitě vás kniha ještě překvapí. Zbytek v celém článku.

Kamenné město

27. září 2012 v 19:54 | frana-alrika |  Ze stínu podzemí
Takže, dávám sem první díl. Nevím, jak se vám bude jevit hlavní hrdinka, ale v druhém díle se její povaha doopravdy ukáže a myslím, že se budete divit. Díly jsou zase velmi krátké, původně jsem se rozhodla, že je budu dělat delší, ale takhle vás můžu více napínat. A že si v tom libuju. :-) No, každopádně se snažím udělat tuhle povídku hodně napínavou a tajemnou, ale nevím, jak se mi to bude dařit. Tak prosím, držte mi palce a pište komentáře, hlavně, co si myslíte o novém názvu. :-D

Úvodní díl

22. září 2012 v 21:14 | frana-alrika |  Ze stínu podzemí
Tak na začátek jen takovou kratičkou kapitolu, nebojte, příště budou delší.

O temných elfech

"Bylo to už dávno, ale pro elfy to znamenalo hodně. Všechno začalo spory o kousek půdy. Půdy neúrodné a zanedbávané. Oba národy tvrdili že patří jim, oba byly moc tvrdohlavé než aby ustoupili. Ale spory nebyly jen o území. Zloba byla zakořeněná někde hluboko v srdcích lidí i elfů. Doteď nikdo neví co jí vyvolalo. No, každopádně, došlo to až tak daleko, že nám lidé vyhlásili válku. Měli několika násobnou převahu a tak bylo zjevné, že prohrajeme. Když padl poslední voják z našich řad, lidé začali útočit na vesnice, vypalovat a bořit domy, zabíjet elfy. Museli jsme utéct. Elfové hledali záchranu v lodích, které nás měli odvézt do zemí za mořem, ale když odplula poslední loď, ti, co zbyli nemohli čekat, že se pro ně vrátí. A tak se rozhodli se ukrýt tady, v jeskyních pod Hadím tesákem. Znamenalo to pro ně opustit vše co měli rádi, co pro ně bylo domovem- lesy, kde stromy šeptaly ve větru, řeky, zurčící vři jejich cestě k oceánu i louky plné voňavého kvítí. Nejdřív chtěly počkat jen dokud lidé nepřestanou drancovat a ničit, ale pak se rozhodli zůstat v jeskyni. Naši předci nám tady vybudovaly obrovské kamenné město a mi už se nemusíme bát toho, že by nás někdo objevil. Jsme tady dobře ukrytí, ale nikdo neví, jak by dopadlo, kdybychom se zase obvili na povrchu, jakou reakci by to vyvolalo v lidech. Už chápeš, pro nechci, aby jsi si chodila hrát ven?" Zeptala se a pohladila svou maličkou dcerku po vlasech.
"Mhm," zamumlala si jen.
"Tak a teď už spi," řekla opouštějící pokoj.
"A mami, změní se to někdy? Budeme zase někdy bydlet mimo podzemí?"
"To já nevím, ale možná že jednoho dne, někdo statečný a silný, někdo, jako ty, se na povrch odváží a sjedná konečně s lidmi mír. Dobrou noc, beruško."

Na začátek

16. září 2012 v 20:39 | frana-alrika |  Ze stínu podzemí
Rozhodla jsem se začít psát ještě druhou povídku, ale nevím, jak ji pojmenovat. Kdyby kohokoli napadla později při čtení kdejaká blbost, napište mi ji, třeba z toho vznikne název. :-) Úvodní kapitolu plánuji vydat tak v sobotu, tak si ale budete muset počkat. A těšit se můžete i na další nový obsah. :-)

5. Kapitola

15. září 2012 v 20:30 | frana-alrika |  Vzpoura chrličů
KONEČNĚ!!!! Řekne si určitě mnoho z vás hned na začátku. Za to bych se vám chtěla moc omluvit. Když už jsem měla povídku konečně doma neměla jsem buď čas, nebo náladu psát si. Protože už jsem dlouho nic nenapsala, nejsem si jistá, jak bude vypadat tahle kapitola. Tak se (prosím) pokuste mít jedno, lépe obě oči přimhouřené :) Jo a omlouvám se že to nemám naodstavcované, chtěla jsem to sem dát co nejdřív. :(

Obrázky k "Archaře"

1. září 2012 v 10:41 | frana-alrika |  Obrázky
Takže, rozhodla jsem se trochu zpestřit svůj blog (a že už bylo na čase) a tak sem dávám něco málo obrázků. Snažila jsem se sem dát pár nakreslených uhlem, ale protože jsem kopyto, nepodařilo se mi to nahrát. Takže se budete muset smířit se staršími obrázky. Předem se omlouvám za velké bílé části kolem obrázku, ale to je chyba skeneru a znova to oskenovat nemůže, protože originály už jsou nenávratně straceny v bordelu mého pokoje a s různými programi vážně neumím.

Diplom od Ezla

1. září 2012 v 10:09 | frana-alrika |  Z hlubin mé mysli
Tenhle diplomek jsem dostala od Ezla (http://ezlo.blog.cz) a je úžasný!mě se vážně moc líbí. Díky Ezlo. :D