1. Kapitola

24. července 2012 v 22:25 | frana-Alrika |  Vzpoura chrličů
Tak, a je tu první kapitola. V té jde hlavně o seznámení s hlavní postavou. Doufám, že se bude líbit a děkuji za komentáře u úvodu.
(Zpráva pro Ezlo a AEnag): Takové komentáře od někoho, jako jste vy dvě mě moc těší a velmi si jich vážím, tak děkuji. :)
V celé pevnosti i přilehlém městě nastal rozruch. Vojáci se snažili proplést se kolem panikařícího služebnictva, zatím co si oblékali lesklé, kovové brnění. Poplachy měli dobře nacvičené, ale zmatkující lidé na nádvoří i v jiných částech pevnosti jim to stěžovali. Navíc dnes měli být trhy, takže na náměstí v městě pod hradem byl dvojnásobek lidí co normálně a taky dvojnásobný rozruch. Trhovci strhávali stánky, snažili se zachránit zboží, sháněli rozuteklý dobytek. Lidé utíkali pryč z pevnosti, nebo se zamykali do svých domů.

Celou pevností zněl zvuk zvonu. Doléhal i k Astře- hlavní věži hradu. Tam právě teď byla Eleonora. Byla v králově komnatě a zrovna prohledávala králův psací stůl. Kdyby jí teď někdo našel, asi by jí zrovna nepochválil. Bylo tam naprosté ticho a ona byla napnutá jako struna a tak jí mocné bití zvonu málem přivodilo infarkt. Vyděsila se ještě víc, když si uvědomila že zvonění hlásí poplach. Eleonora tento zvon slyšela vždy, když vojáci cvičili obhajobu pevnosti. Normálně ho sotva vnímala, protože věděla že nikomu nic nehrozí, ale teď jí naháněl nepředstavitelnou hrůzu. Nejdřív se podívala směrem ke dveřím, ale pak se zase otočila a vzala ze stolu v králově pracovně jeden list papíru. Srolovala ho a dala si ho do váčku, který se jí houpal u pasu, pověšený na kožené šňůrce, uvázané kolem jejích blankytně modrých šatů. Srdce jí divoce rozbušilo, když běžela ke dveřím vedoucím na mramorové schodiště. S vrzáním je otevřela a přešla k zábradlí.

Ovál jí ledový poryv větru a rozevlál jí dlouhé světle hnědé vlasy. Pak se trochu nahnula přes zábradlí a podívala se do hloubky pod ní. Trochu se jí zamotala hlava závratí, ale snažila se to nevnímat. Její kaštanově hnědé oči teď sledovaly vojáky seřazené před hradní bránou. V jejich čele stál její otec Leopold. Hrklo v ní, když viděla jak on, vycvičený v boji, se nervózně ošívá, přešlapuje z místa na místo a vůbec vypadá nějak nejistě. Chtěla na něj zavolat a povzbudit ho tak, ale pak si to rozmyslela. Kdyby věděl, že byla v králově pracovně, asi by jí přetrhnul jako hada. Pak se zničehonic ozvalo pronikavé zapískání, podobné tomu orlímu. Všichni se podívali nad hradby a vzhlédla i Eleonora. Nejdříve viděla jen lukostřelce s nataženými luky, ale pak zpoza hradeb vylétlo hejno prapodivných zvířat. Měli protáhlou dračí hlavu s nádhernýma, velkýma, hlubokýma očima, pokrytou stovkami hladkých šupin. U krku šupiny přecházeli v hebkou kratičkou srst. Elegantní, ale vyhublé tělo a kostnaté nohy připomínali chrtí a na zádech měli velká, blanitá netopíří křídla. Na nohou měli osté drápy a v puse dvě řady smrtonosných zubů. Lukostřelci vystřelili první salvu šípů, ale všechny se jen tupě odrazily od kamenných těl těchto tvorů. Většina z nich si toho sotva všimla, někteří vojáky probodávali nenávistnými, opovrženíhodnými pohledy, ale tři zavřčeli a střemhlav se vrhli na lukostřelce. V úrovni hradeb se srovnali. Bez milosti nebohé lukostřelce svrhli z hradeb. Poté zaútočili i ostatní. Své zuby i drápy zarývali do těl vojáků, kteří se po nich na oplátku oháněli mečem. Zdálo se, ale že jim to nezpůsobuje téměř žádnou újmu. Eleonora si zakryla dlaní výhled na bojiště. Poslední, co viděla byla krev. Spousta krve.

Pustila se zase dolů ze schodů. Začínala panikařit. Do očí se jí zase draly slzy. Chtěla se odtud dostat co nejdřív, ale pomalu si uvědomovala, že jediná cesta pryč z hradu vedla buď přes nádvoří, nebo zadním východem za kuchyní, který byl ale většinou zamčený a klíč od něj měl jen šéfkuchař Maxmilián. A ten byl už nejspíš schovaný někde v západních lesích, protože podle Eleonory byl jeden z nejzbabělejších poddaných v hradu. Aniž by si to uvědomovala, pomalu zrychlovala, až běžela. Pak, zničehonic do někoho narazila. Přepadla dozadu a rozvalila se na schodech. Pozvedla uslzený pohled, aby zjistila, kdo nad ní stojí. Před ní se tyčil mladý muž se špinavě blond vlasy, šedýma očima, zahalený v šedém plášti. Tvářil se přísně. "Co tady děláš?! Hledal jsem tě snad všude!" Téměř to vykřikl, ale Eleonora věděla, že to nemyslí špatně. "Strýčku! Co tady děláš?" Rychle si začala otírat oči rukávem svých blankytně modrých šatů. Její strýc byl zároveň i její přítel a nechtěla, aby jí viděl ubrečenou a teď navíc natáhlou na schodech. Ale co vážně nechápala bylo, co tady dělá. Maxmilián, jak se její strýc jmenoval, bydlel asi tři kilometry od hradu. Eleonoře se najednou v hlavě vynořily spousty otázek. Jak se sem teď dostal? Proč tady je? Proč už dávno není zase pryč? Proč jí hledá? Proč teď? Maxmilián se jen kratičce usmál. " Vždyť to říkám, hledám tě." "Ale…" Byla nemálo vyvedená z míry. Zarazila se. Nebyla si jistá, na co se má zeptat první. Ze zamyšlení jí vytrhl strýc. "Vše ti vysvětlím cestou, ale teď pojď." Jen co to dořekl, chytil jí za ruku a vytáhl jí na nohy. Začal scházet, nebo spíše sbíhat schodiště, přičemž Eleonoru táhl za sebou. Klopýtala a mermomocí se snažila nezakopnout. Asi by to nebyl moc příjemný pád. Říkala si. Pak jí něco napadlo. "Počkat. Jak se odtud chceš dostat?" V duchu si začala nadávat, že jí to nedošlo dřív. "Bystrá," ozval se Maxmilián. Eleonora zrudla, ale neřekla nic. Po chvíli klopýtání se konečně dostali ke konci schodiště. "Půjdeme tajnou chodbou, která vede pod zámkem."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 the-real-story-preklad the-real-story-preklad | Web | 25. července 2012 v 16:43 | Reagovat

Tak zajímavý... :-)
Máš moc hezkej dess, taky mám ráda My little pony : Friendship is magic a právě jsem dokončila překlad jednoho dokonalého komiksu The real story, kde se dozvíš, jak to bylo s Nightmare moon doopravdy -> http://the-real-story-preklad.blog.cz/1207/the-real-story

2 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 5. srpna 2012 v 11:57 | Reagovat

Tyjo Fráni!!!! To je krásný!!!! Honem potřebuju pokračování!!!!!

3 ezlo ezlo | Web | 5. srpna 2012 v 18:13 | Reagovat

Nemáš zač ;-)
Píšeš totiž fakt... No, nic výstižnějšího mě nenapadá, básnicky. Je krása to po tobě číst, a osobně si myslím, že až to dopíšeš, budeš to moct někam zaslat a vydat jako knihu :-)  :-)  :-)
A prosím brzo pokračování :-D

4 Ænag Ænag | Web | 6. srpna 2012 v 10:57 | Reagovat

Je to úžasné! Lepšíš se x))). Jen taková drobná poznámečka, když píšeš přímou řeč (a není za dvojtečkou), tak ji piš na nový řádek, je to přehlednější a lépe se to čte. A ještě jedna na konci tam máš "pod zámkem" - je to hrad anebo zámek?-?-?
Těším se na pokračování!!!:)

5 Galaxy Galaxy | Web | 7. srpna 2012 v 15:07 | Reagovat

Váu, skvělé, určitě budu číst dál! Jen by se možná hodilo mít alespoň přímou řeč na novém řádku, nevím, takhle mi to nějak nesedí, ale pokud je to schválně, tak oki. Jinak je to báječné, (trochu se sice ztrácím v příbuzenských vztazích, ale já se najdu:) těším se, co z toho vyleze :-)  :-)

6 frana-alrika frana-alrika | Web | 10. srpna 2012 v 18:46 | Reagovat

Děkuji za krásné komentáře. Skoro se červenám :-) . Moc se omlouvám, že pokračování zatím není, protože jsem byla na dvoutýdením táboře, ale bude a to je hlavní ne? ;-)

7 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 11. srpna 2012 v 20:31 | Reagovat

[6]: Červenáš? S takovým talentem by sis měla zvykat Fráni!

8 Ezlo Ezlo | Web | 11. srpna 2012 v 22:06 | Reagovat

Zítra ráno?? Supér :-D Jen co se dostanu na počítač, uslyšíš o mně... No, spíš si o mně přečteš 8-)

9 zajecov1234 zajecov1234 | 13. srpna 2012 v 21:08 | Reagovat

To je úžasný . Koukej to vydat až to dopíšeš !

10 Kate Černobílá Kate Černobílá | E-mail | Web | 17. května 2013 v 19:11 | Reagovat

Úžasné. Vše co k tomu mohu říct, došla mi slova.
Jen jsem si všimla, možná se pletu- ale píšeš každou přímo řeč na jiný řádek? Pokud ne, tak piš, bude to potom ještě přehlednější, než to je.
A souhlasím s těmi, kdo říká, že by jsi to měla po dopsání vydat, je to skvělé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama